KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN (10.12.2008)
Tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlar, sağlık, mutluluk ve barış içinde geçmesini temenni ederiz. İyi bayramlar.

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN (30.09.2008)
Orontez Ailesi olarak tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar, sağlık, mutluluk ve barış içinde geçmesini temenni ederiz. İyi bayramlar.

ORONTEZ BIG BANG KONSERİ (29.09.2008)
Bu konser kaçmaz. Uzun süreden beri beklenen Orontez konseri 12 Ekim Pazar günü Antakya Oda Tiyatrosunda saat 13:00 de gerçekleşecektir. Konserde Akıncı, Jbx, K-O, P-Fox, Raptor ve Rasheed sahne alacaktır. Biletler 7.5 YTL olmakla birlikte ; Orontez Studio, Napcaz, Cadde Saç Tasarım ve Konser günü Oda Tiyatrosu girişinden temin edilebilir. Herkesi bekliyoruz.

ZİYARETÇİ DEFTERİ HAKKINDA (29.09.2008)
Sitemizde yaşanan teknik problemlerden dolayı ziyaretçi defterine yazdığınız mesajların onaylanma sürecince gecikmeler meydana gelmiştir. 01 Eylül tarihinden bu yana yazılan mesajların uygun görülenleri ziyaretçi defterine an itibariyle eklenmiştir. 28 günlük süre zarfında deftere eklenmiş 40 adet yorumu ve daha önce yazılmış tüm yorumları her zaman olduğu gibi ziyaretçi defterinden okuyabilirsiniz. Ziyaretçi defterine yazmış olduğunuz tüm yazılar için sizlere teşekkür ederiz.

BİR ŞİZOFRENE DERDİMİ ANLATTIM (03.08.2008)
Orontez'i takip edenler bilirlerki geçtiğimiz gün resmi sitede Akıncı'nın yeni çıkardığı solo albüm yayınlanmıştı. Bu albümde Akıncı ile Raptor'un beraber yapmış oldukları bir parçada mevcut. Raptorap.com takipçileri, albümün 5.numaralı parçası "Bir Şizofrene Derdimi Anlattım" ı sizler için sunuyoruz. İndirmek için tıklayın.
 MP3  AKINCI FEAT. RAPTOR - BİR ŞİZOFRENE DERDİMİ ANLATTIM
 ŞARKI SÖZÜ  BİR ŞİZOFRENE DERDİMİ ANLATTIM

RAMAZAN-I ŞERİFİNİZ MÜBAREK OLSUN (01.09.2008)
Orontez ailesi olarak tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerifi ni kutlar ; sağlık , mutluluk , barış ve esenlik içinde geçmesini temenni ederiz. Hayırlı Ramazanlar.

ORONTEZ RESMİ WEB SİTESİ YAYINDA (26.08.2008)
2005 yılında yayınını durdurduğumuz Orontez resmi web sitesi orontez.com dan sonra orontezund.com adresiyle yeniden karşınızdayız. Sizlerin en hızlı, en kolay ve en anlaşılır şekilde Orontez'e ulaşmanızı sağlayacak olan bu site, gün itibariyle yayınına başlamıştır. Siteye gitmek için tıklayınız...
 LİNK  www.orontezund.com

31 AĞUSTOS KONSERİ (24.08.2008)
Orontez elemanlarından Raptor, K-O ve Akıncı 31 Ağustos Pazar günü saat 15:00 de Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan konserde sahne alacaklardır. Tüm Orontez dinleyicilerini bu konsere bekliyoruz. Konserde sahne alacak diğer isimlerse şöyle : Musical Otopsi, Sabonis, Tutku, Ayti, Azamet & Özge, Ozan, Anteke Crew, 31 Ittifuck ve Brsmc. 5 YTL den satışa sunulan biletleri Orontez Studio dan temin edebilirsiniz.
 AFİŞ  Konser afişini görmek için tıklayın

ORONTEZ RESMİ WEB SİTESİ AÇILIYOR. (17.08.2008)
2005 yılında yayınını durdurduğumuz Orontez resmi web sitesi yeni adı ve yeni içeriğiyle 3 yıl sonra tekrar karşınızda. Orontez'in tüm albümlerini, mp3lerini ve daha bir çok detaylı içeriği artık bu sitede rahatça bulabileceksiniz. Çok kısa bir süre sonra açılacak olan bu siteye www.orontezund.com adıyla ulaşabilirsiniz.
 LİNK  www.orontezund.com

RAPTOR & DAR-I BEKA - BENİM DAVAM (30.01.2008)
Albüm çalışmalarına devam eden Raptor'dan sürpriz bir düet.. Dar-ı Beka grubunun üyesi "Derda" ile geçtiğimiz günlerde yapılan bu parça ilk kez dün, Raptor'un myspace inde yayınlamıştı. Dar-ı Beka, Din ve İslam üzerine müzikler yapan ve bu çalışmalarına geçtiğimiz senenin sonlarına doğru başlayan bir gruptur. Benim Davam, farklı düşünceleri aynı parçada ele alan bir parçadır. İndirmek için tıklayın...
 MP3  RAPTOR FEAT. DERDA - BENİM DAVAM

1.YIL ANISINA RÜYADA BİR ADAM... (03.01.2008)
Zaman öyle çabuk geçiyorki... Yaşadıklarımız birer birer geride kalıyor, bugün derken yarın, yarın derken hayatımızın belkide hiç istemediğimiz noktalara geldiğini anlıyoruz. Zaman akıp gittikçe sevdiklerimizi birer birer kaybediyor ve keşke dedirten günlere geliyoruz şüphesiz. Bunları bazen farkındayken , bazen farkında olmadan yaşıyoruz...
 DEVAMI  YAZININ DEVAMI VE VİDEO KLİP İÇİN TIKLAYIN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN (20.12.2007)
Raptorap.com olarak tüm Müslüman aleminin kurban bayramını en içten dileklerimizle kutlar, hayırlara vesile olmasını dileriz. Nice bayramlara.

RAPTOR VE P-FOX'TAN BU SON RÜYA (10.12.2007)
2 ayrı koldan albüm çalışmalarına devam eden Raptor ve P-Fox, 2007 yılının başında kaydına girdikleri "Rüyada Bir Adam" parçasından sonra ilk kez bir parçaya beraber vokal verdiler. "Bu Son Rüya" adındaki parçayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Parçanın sözlerine yine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 MP3  RAPTOR & P-FOX - BU SON RÜYA
 ŞARKI SÖZÜ  RAPTOR & P-FOX - BU SON RÜYA

TEŞEKKÜRLER ANTAKYA ! (29.10.2007)
Ne söylesek, ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Dün yine bizleri yalnız bırakmayan, muhteşem bir seyirci vardı. Yaklaşık 400 kişinin katılımıyla gerçekleşen Orontez konseri, ses sistemindeki aksaklıklardan dolayı biraz geç başlasada yaşanan hiç bir olumsuzluk konserin önüne geçmeyi başaramadı. Antakya'nın bu işe gönül veren isimleri : Tuuf, Karanlık Underground, Karantina 200, Barış Mc, Musical Otopsi ve Ferhan'dan sonra Orontez sahnedeydi. Raptor, Kargaşa, Tura, Jbx, Rasheed ve Knock-Out'unda sahne almasıyla birlikte konser bitmiş oldu. Sonuç olarak Antakya rap açısından bu güzel günüde başarıyla bitirdi. Bizleri yalnız bırakmayıpta konsere gelen tüm dinleyicilere, 10 dakikalık break dance gösterisiyle konsere renk katan B-Boy arkadaşlara, konserde sahne alan tüm mclere, açıkçası konserde emeği geçen herkese yürekten teşekkürler! Antakya sizlerle gurur duyuyor...
 KONSER SAYFASI  Konser görüntülerini ve resimlerini buradan paylaşabilirsiniz. Paylaşılan görüntü ve resimlere yine buradan ulaşabilirsiniz.

28 EKİM ORONTEZ KONSERİ (14.10.2007)
2007 yılının 2.konseri Kültür Merkezinde... Orontez elemanlarından "Raptor, K-O, Jbx, Rasheed, Fenomen, Akıncı, P-Fox" ın yanı sıra Ferhan, Musical Otopsi, Karantina 200 ve Barış Mc'nin sahne alacağı Rap konseri 28 Ekim Pazar günü Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Saat 15:00 de başlayacak ve bilet fiyatlarının 5 YTL olduğu bu konserin biletlerini Matrak Shop, Saray Saatçilik, Napcaz Döner ve Opet Ce-ka Petrolden temin edebilirsiniz. Antakya'daki tüm Rap dinleyicilerini bu konsere bekliyoruz.
 KONSER SAYFASI  DETAYLAR VE SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN...

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN (13.10.2007)
Raptorap.com ailesi olarak Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, nice bayramlar dileriz.. Zamana ve mekana sığmayan bir bereketle bereketlenmek, bağışlanmış olmanın o şerefli makamına erişmiş olmak temennisiyle. Geleceğiniz aydınlık, yolunuz açık olsun...

RIHTIM FEAT RAPTOR, FERHAN - 3 ARTI 1
Orontez'den Rıhtım (Akıncı, Fenomen) grubu uzun süredir üzerinde çalıştığı albümlerinin artık son aşamasına geldi. "3+1" adını taşıyacak bu albüm yakın bir zaman içerisinde sizlerin beğenisine sunulacak. Albümün tanıtım parçası olarak yayınlayacağımız "3 Artı 1" de, Rıhtım grubuna eşlik eden Raptor ve Ferhan'da bulunmakta olup Altyapının tamamı, geçtiğimiz günlerde "Fenomenstrumental" adlı beat albümünü çıkaran Fenomen'e aittir. / 18.07.2007
 MP3  RIHTIM FEAT. RAPTOR, FERHAN - 3 ARTI 1

FENOMENSTRUMENTAL - FULL ALBÜM (10.07.2007)
Orontez underground'dan Rıhtım grubunun üyesi Fenomen, Orontez Mc lerine vermiş olduğu altyapılarını bir albümde toplamaya karar verdi. Fenomen'in bugüne kadar yapmış olduğu en iyi altyapıları barındıran bu albüm, 2003'den 2007 arasındaki parçalardan oluşmaktadır. Bu albümden Orontez dinleyicilerinin büyük bir keyif alacağını düşünüyoruz.
 FULL ALBÜM  ŞARKI LİSTESİ VE FULL ALBÜM

RAPTOR - KİM (DEMO) (24.06.2007)
Değerli Raptorap.com ziyaretçileri, Raptor'un çalışmalarını sürdürdüğü 3.solo albümünden bir çalışma sunuyoruz sizlere. 2007'nin sonlarına doğru çıkması planlanan albümü yine ücretsiz olarak Raptor'un resmi web sitesi raptorap.com dan indirebileceksiniz. 3.albümden "Kim" adlı parçanın demosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Parçayı indirmek için tıklayın.
 MP3  RAPTOR - KİM (DEMO)

WALLPAPER, DUVAR KAĞIDI SAYFASI AÇILDI (15.06.2007)
Sitenin resimler sayfasına "Wallpaper, Duvar Kağıtları" bölümü açılmıştır. Bundan sonra bu bölümde 1024 & 768 pixelde Raptor wallpaperları yayınlanacaktır. İlgili sayfada şu anda 7 tane Raptor wallpaperi bulunmaktadır. Wallpaper, Duvar Kağıdı bölümüne gitmek için tıklayınız...
 WALLPAPER  WALLPAPER, DUVAR KAĞIDI SAYFASINA GİT...

10 ALBÜM HEDİYE ! KAZANANLAR (14.06.2007)
"1. Yılımızda 10 Adet Albüm Hediye" çekilişinin sonuçları belli oldu. Yapılan 2 çekiliş sonucunda 10 asıl, 10 yedek talihli olmak üzere iki grup oluşturuldu. 10 asıl talihli 1.yaşımızda Raptor'un 2.solo albümü "Bir Dünya Çiz Kaleminle" yi kazandılar. Rastgele sayı üreten bir programla yapılan çekiliş, üyelerimizin üye numaraları baz alınarak yapıldı. Talihli kişilerle en kısa zamanda irtibata geçilip albümleri teslim edilecektir. Kazanan üyelerimizi tebrik ediyoruz.
Kazananlar : persephone , SucukLu-YumurTa , emel , gitarix_rap , kralboy , sinem , cagdascalis1 , LaKerSGirL , Sin , BrUnO
Yedekler : gamzoş , RaPoN , eraL , merko , qwe , junior-D , kahpes , dryusuf , darkblue , yaslicocuk
 DETAYLAR  İLGİLİ FORUM SAYFASI , DETAYLAR

1.YILIMIZDA 10 ALBÜM HEDİYE ! (09.06.2007)
Merhaba sevgili raptorap.com ziyaretçileri, sitemizin 1.yılına yaklaştığı şu günlerde Raptor'un 2.solo albümü Bir Dünya Çiz Kaleminle'yi forum üyelerimizden 10 kişiye hediye edeceğimizi belirtmek istiyoruz. 12 Haziran Pazar günü saat 24:00 ten önce sitemizin forum bölümüne üye olmuş kullanıcılar arasında yapılıcak çekilişle "10" talihli üye, Bir Dünya Çiz Kaleminle albümüne ücretsiz sahip olacak. Kapak tasarımı biten, içinde 11 adet parça ve 1 video klip bulunan bu albümü kazanmak istiyorsanız, sitemizin 1.yaşına gireceği 13 Haziran 2007 tarihinden önce forumlarımıza üye olunuz. Mevcut forum üyelerimizde, şu anda kayıtlı olan e-mail adreslerini kontrol edip, bulundukları "İli" profillerine yazmalıdırlar. Şanslı üyelerin isimleri sitemizin anasayfasından sizlere duyurulacaktır. Teşekkürler..
 ÜYE OL  FORUMA ÜYE OL !   KAPAK  İLGİLİ FORUM SAYFASI VE KAPAK

ROCK & RAP KONSER GÖRÜNTÜLERİ (05.06.2007)
3 Haziran Pazar günü gerçekleşen "Sınavı Bı-Rock, Sınava Bi-Rap" konserinin görüntüleri ve resimleri yavaş yavaş elimize ulaşmaya başladı ve bizde hızlı bir şekilde videoları sizlerin beğenisine sunmaya çalışıyoruz. Konser hakkında kısaca birkaç şey söylemek gerekirse : "Çok güzeldi, katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyoruz burdan. Herşeye rağmen bu zor şartlarda, özellikle tek ayak üstünde sahneye çıkmanın beni oldukça zorladığını da ayrıca söylemek istiyorum.." Antakya ve İskenderun'dan birçok Rap ve Rock grubunun katıldığı konserin Raptor ve P-Fox'tan oluşan 40 dakikalık görüntülerini sunuyoruz sizlere.
 VİDEO  RAPTOR & P-FOX CANLI PERFORMANS (68 MB)

SINAVI BI-ROCK, SINAVA Bİ-RAP (31.05.2007)
Rap ve Rock grupları bu sefer aynı sahnede.. 3 Haziran Pazar günü Antakya Antik Muzik Holl'de "Sınavı Bı-rock, Sınava Bi-rap" partisi gerçekleşiyor. Geçtiğimiz günlerde geçirdiği bir kaza sonucu ayağı alçıya alınan Raptor, zor da olsa bu partide yer alacaktır. Rock ve Rap müzik keyfini doyasıya yaşamak istiyorsanız, bu partiyi kaçırmayın. Biletler 5 TL'dir. ( Kapıdan satın alabilirsiniz. )
 AFİŞ  KONSER AFİŞİ İÇİN TIKLAYIN

RAPTOR'DAN... (20.05.2007)
Öncelikle herkese selamlar.. Sitemiz bu aralar haber ve mp3 bakımından pek aktif olmayan bir dönem yaşıyor. Sürekli güncellenen giriş sayfamız, sitenin bazı sayfalarında farkedemeyeceğiniz güncellemeler ve gayet aktif bir forum sayfamız var. Sizler yeni parçalardan yoksunken , biliyoruzki bu sayfalar arasında git gel yapıyorsunuz. Bu haberi yayınlamamın nedeni , benim hala burada bir yerlerde olduğumu göstermek (: ayrıca geçtiğimiz günlerde yayınladığımız 2.solo albümüm hakkında ve yakın bir tarihte çıkaracağım 3.solo albümüm üzerine birşeyler söylemek...
 DEVAMI  YAZININ DEVAMI...

BİR DÜNYA ÇİZ KALEMİNLE (FULL ALBÜM - BETA) (11.03.2007)
Raptor'un 2. solo albümü Bir Dünya Çiz Kaleminle'yi beta olarak sizlere sunuyoruz. Bu albümün içeriğindeki parçalar daha önce Raptor'un kişisel sitesi www.raptorap.com da yayınlamış parçalar olup 11 trackten oluşmaktadır. 2004 yılında yayınladığı 10TEZ albümünden sonra çıkardığı ilk albüm olma niteliğini taşıyan Bir Dünya Çiz Kaleminle albümünde Orontez'den P-Fox, K-O, Kargaşa, Fenomen ve Jbx 'in yanısıra Gebze'den Seyyah, Hollanda'dan da Z-lish'i dinleyebilirsiniz. Extra olarak da Bugün Gökyüzü Yarın Toprak parçasının video klibine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

01. Raptor - Bir Dünya Çiz Kaleminle (3:01)
02. Raptor - Rüyada Bir Adam ( feat. P-Fox ) (4:44)
03. Raptor - Hataysa Bizim Eşşeklerde ( feat. Seyyah ) (3:15)
04. Raptor - Sen Ağlama ( feat. Z-lish ) (3:40)
05. Raptor - Bugün Gökyüzü Yarın Toprak (5:48)
06. Raptor - Bir Dileğim Var ( feat. P-Fox ) (2:16)
07. Raptor - Pota Ekibi ( Special ) (2:04)
08. Raptor - Hoşçakal ( feat. Jbx, K-O, P-Fox, Fenomen ) (4:25)
09. Raptor - Gözünaydın ( feat. Senjan & Kargaşa ) (2:55)
10. Raptor - Yalnızlığın Orta Yerinde ( feat. P-Fox ) (3:15)
11. Raptor - Batan Güneş ve Biz ( feat. P-Fox ) (3:40)

 FULL ALBÜM  BİR DÜNYA ÇİZ KALEMİNLE (35 MB)
 PASSWORD  raptorap.com
 VİDEO  BUGÜN GÖKYÜZÜ YARIN TOPRAK (30 MB)

SEN AĞLAMA FEAT. Z-LİSH (07.02.2007)
Sitemizi sürekli takip edenler bilirler, uzun zaman önce sitenin giriş sayfasında çalan bir parça vardı. "Hüzün keder yüreğime yaslanır..." diyerekten sözlerini bitiren puslu bir kız sesi ve ardından giriş yapan Raptor... Evet bu parçayı merak edenlerin sayısının çok fazla olduğunu biliyoruz. O yüzden daha fazla bekletmek istemedik. Bu sefer Raptor, bir aşk parçasıyla karşınızda ;) Keyifli Dinlemeler.
 MP3  RAPTOR - SEN AĞLAMA (FEAT. Z-LİSH)

HATAYSA BİZİM EŞŞEKLERDE (31.01.2007)
Raptor'un ikinci solo albümü Bir Dünya Çiz Kaleminle'nin parçaları yavaş yavaş sitemizde yer almaya başlıyor. Bugünde Raptor'un Gebze Underground'dan Seyyah'la yaptığı "Hataysa Bizim Eşşeklerde" adlı parçayı sunuyoruz sizlere. Bu parça aynı zamanda albümde Orontez dışından bir isimle yapılan tek parça olma özelliğini taşıyor. İsim belirtmeksizin hafiften diss kokan bu parçayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
 MP3  RAPTOR - HATAYSA BİZİM EŞŞEKLERDE (FEAT. SEYYAH)

ŞARKI SÖZLERİ - GÜNCELLEME (17.01.2007)
Siteye 'Bir Dünya Çiz Kaleminle' ve 'Rüyada 1 Adam' adlı parçaların sözleri eklenmiştir. Sözlere Lirikler menüsünden ulaşabilirsiniz.

HOŞÇAKAL - RAPTOR FEAT. JBX, K-O, P-FOX, FENOMEN (16.01.2007)
Raptor'un 2.solo albümü Bir Dünya Çiz Kaleminle'nin parçalarını teker teker siteye atacağımızı daha önceden sizlere bildirmiştik. Yaklaşık iki hafta önce yayınlanan Bir Dünya Çiz Kaleminle adı parçadan sonra bu haftada kaydı Han Recordz'da gerçekleşen Hoşçakal'ı sunuyoruz sizlere. Raptor, K-O, Fenomen, Jbx ve P-Fox 'un yer aldığı bu parçanın altyapısı Fenomen'e ait. Parçayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
 MP3  RAPTOR feat. JBX, K-O, P-FOX, FENOMEN - HOŞÇAKAL

RÜYADA BİR ADAM - MP3 (07.01.2007)
"Ve bir gün bizi bırakıp gitti.. Hemde ortada hiçbir sebep yokken... Bugün burada olmayacağını bilseydim , dün onun yanından ayrılırmıydım..."
Bu cümleler babamı kaybettiğim gün aklımdan geçen cümlelerdi. Onun için yapacağım o kadar çok şey vardıki. Bunların hiçbirini başaramadan aramızdan ayrıldı. Sizler hayattayken, sevdiklerinizin değerini bilin.. Çünkü o dağ gibi insanı kaybetmek, aklıma gelecek en son şeylerden biriydi...
 MP3  RAPTOR & P-FOX - RÜYADA BİR ADAM

BİR DÜNYA ÇİZ KALEMİNLE (MP3) (04.01.2007)
Öncelikle selamlar. Aralık ayında yayınlayacağımızı söylediğimiz Raptor'un 2.solo albümü Bir Dünya Çiz Kaleminle'yi yaşanan üzücü olaylar nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımızı belirtmek isteriz. Bundan böyle albüm parçalarını belirli aralıklarla sitemize ekleyeceğiz. Bu zincirin ilk halkası, albümün adını taşıyan parça 'Bir Dünya Çiz Kaleminle.' Parçayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler.
 MP3  RAPTOR - BİR DÜNYA ÇİZ KALEMİNLE

ZİYARETÇİ DEFTERİ HAKKINDA (31.12.2006)
Serverdan kaynaklanan bazı nedenlerden dolayı ayın 25 ve 29 u arasında ziyaretçi defterine yazılan mesajlarda bazı problemler ortaya çıkmıştır. 4 günlük süre zarfında deftere yazmaya çalıştığınız yorumları , özelliklede başsağlığı dileklerinizi okuyamasamda , mesaj bırakmaya çalışan arkadaşlara teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.

İYİ BAYRAMLAR & MUTLU YILLAR (31.12.2006)
Tüm Müslüman aleminin kurban bayramını kutlar, nice mutlu ve sağlıklı bayramlar dileriz.
Ve yine yeni bir yıl var kapımızda. 2007 yılına gireceğimiz şu günlerde istediğiniz her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle. Geleceğinizi oluşturacak her yeni gün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi mutlu edecek şekilde olsun...

CEZA ANTAKYA KONSERİ (30.12.2006)
16 Aralık 2006 Cumartesi günü gerçekleşen Ceza Konserinde sahne alan Raptor'un canlı performansını sitemize eklemiş bulunmaktayız. Yaklaşık 13 dakika sahnede kalarak , "10TEZ" ve "Bir Dünya Çiz Kaleminle" albümlerinden kısa kısa parçalar seslendiren Raptor'un bu performansının tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsniz.
 VİDEO  RAPTOR - CANLI PERFORMANS (CEZA KONSERİ) (51 MB)

BAŞIMIZ SAĞOLSUN (19.12.2006)
Acımız büyük... Raptor'un babası bugün ( 19 Aralık 2006 - Salı ) öğle sularında geçirdiği kalp krizi sonrası hayata gözlerini yumdu. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Bİ KALEM OLSUN & YAZGI - CANLI PERFORMANS (11.12.2006)
18 Kasım 2006 Cumartesi günü gerçekleşen Orontez konserine ait 2 görüntü sunuyoruz sizlere. Bu parçalardan biri Raptor'un 2004 yılında yapmış olduğu Yazgı, diğeri ise bu ay içinde yayınlanacak olan 2. albümden Bi Kalem Olsun. Görüntüleri aşağıdaki linklerden izleyebilirsniz.
 VİDEO  RAPTOR - YAZGI (PERFORMANS)
 VİDEO  RAPTOR - Bİ KALEM OLSUN (PERFORMANS)

KURTAR - RAPTOR FEAT. P-FOX (04.12.2006)
Vatani görevini tamamlamasıyla birlikte çalışmalarını hızlandıran P-Fox, çıkaracağı ikinci solo albümü için Raptor'la birlikte Kurtar adlı parçasının kaydına girdi. Bir süredir site girişinde nakaratını yayınladığımız bu parçanın kaydı Han Recordz'ta gerçekleştirildi. Parçaya ve sözlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Keyifli dinlemeler.
 MP3  KURTAR - RAPTOR FEAT. P-FOX
 ŞARKI SÖZÜ  KURTAR - RAPTOR FEAT. P-FOX

POTA EKİBİ - ÖZEL TRACK (01.12.2006)
Raptor'dan Basketbol için özel bir parça. Türkiye'nin en kaliteli Basketbol ve Arkadaşlık sitelerinden biri olan potaekibi.com için özel olarak yapılan bu parça Raptor'un 2-3 saatlik uğraşı sonunda yapıldı. Basketbolla ilgilenen kişiler aynı zamanda mirc üzerinden /server irc.potaekibi.com adresine girerek bu spor hakkında konuşacak kişiler bulabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirler. Parçayı keyifle dinleyeceğinizi umuyoruz.
 MP3  RAPTOR - POTA EKİBİ
 ŞARKI SÖZÜ  RAPTOR - POTA EKİBİ

ORONTEZ - ANTAKYA KONSERİ (12.11.2006)
Orontez elemanları yavaş yavaş bir araya gelmeye başlarken, bu birlikteliğin ilk parçası 18 Kasım Cumartesi günü Oda Tiyatrosunda yapılacak konserle gerçekleşiyor. Orontez'den Ahm, Jbx, Kargaşa, K-O, Raptor, Rasheed, Tura'nın yanı sıra, konsere çıkması tam olarak kesinlik kazanmayan P-Fox'ın da katılımıyla Antakya'daki rap dinleyicilerini güzel bir hafta sonu bekliyor. Konserde Orontez'e eşlik edecek isimler ise Tutku ve Sabonis.
 DEVAMI  KONSERE AİT DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN GÖKYÜZÜ YARIN TOPRAK VİDEO KLIP (21.10.2006)
Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız "Bugün Gökyüzü Yarın Toprak" adlı şarkının videosunu sunuyoruz sizlere. Çeşitli doğa resimleri ve şarkının sözleriyle oluşturulan bu Video Klibi keyifle izleyeceğinizi umuyoruz.
 VİDEO  RAPTOR - BUGÜN GÖKYÜZÜ YARIN TOPRAK (İNDİR)
 VİDEO  RAPTOR - BUGÜN GÖKYÜZÜ YARIN TOPRAK (İZLE)

VİDEO BÖLÜMÜ AÇILDI (08.10.2006)
Sitede bulunan Video Klip ve Sahne Performanslarının indirilmeden izlenebilmesi için "Online Video İzleme" bölümümüzü hazırladık. Uploadı YouTube.com üzerinden yapılan ve sitemizin sağ tarafındaki "Video" logosunun bulunduğu yerden ulaşabileceğiniz bu bölümün size daha da kolaylık sağlacağını umuyoruz.
 VİDEO  RAPTOR VİDEO SAYFASI

16 EYLÜL 2006 KONSER GÖRÜNTÜLERİ (03.10.2006)
Hatırlayacağınız gibi 16 Eylül Cumartesi günü Antakya Oda Tiyatrosunda gerçekleşen konserin görüntülerini tek parça olarak ( 64.3 MB ) sitemizde yayınlamıştık. 64 MB lık dosyayı herkesin indiremeyeceğini göz önünde bulundurarak, görüntüleri şarkılara göre yeniden upload ettik. 5 Link halinde yayınladığımız görüntüleri ilgili linklerden indirebilirsiniz.
 VİDEO  RAPTOR - KİN KOKULU DÜŞLER
 VİDEO  RAPTOR - TEZ
 VİDEO  RAPTOR - SAHTE PIRILTILAR
 VİDEO  RAPTOR - BİR DİLEĞİM VAR
 VİDEO  RAPTOR - DEŞİFRE

RAPTOR - BUGÜN GÖKYÜZÜ YARIN TOPRAK (24.09.2006)
Raptor'un son albümünden "Bugün Gökyüzü Yarın Toprak" adlı parçayı sizler için sunuyoruz. Kaydı dün gece, Raptor'un boğazındaki problemine rağmen yapılan şarkının mp3üne ve sözlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Hemen hatırlatalım, bu şarkı "Bir Dünya Çiz Kaleminle" albümünün full olarak verilen 2. şarkısıdır.
 MP3  RAPTOR - BUGÜN GÖKYÜZÜ YARIN TOPRAK
 ŞARKI SÖZÜ  RAPTOR - BUGÜN GÖKYÜZÜ YARIN TOPRAK

16.09.2006 KONSER GÖRÜNTÜLERİ
16 Eylül Cumartesi günü Antakya Oda Tiyatrosunda gerçekleşen konserin Raptor'a ait sahne performansını sitemize ekledik. Konserde sırasıyla Nca, Sabonis & Bilal , Lorenzo & Tutku, Ferhan ve son olarakta Raptor sahne alırken , konsere katılamayan bazı isimlerin dışında konuk mc'lere yer verildi. Orontez'den Dj Cem ve Ogee'ninde bulunduğu konserde, ses telleri ve boğazındaki bazı problemlere rağmen 40 dk sahnede kalan Raptor şu parçaları seslendirdi..
 DEVAMI  KONSER DETAYLARI, RESİMLER VE GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

TÜRKÇE RAP KONSERİ (08.08.2006)
16 Eylül Cumartesi günü Antakya Cep Tiyatrosunda saat 12:00 ile 18:00 arasında Antakya ve çevre illerden gerçekleşecek katılımlar doğrultusunda Türkçe Rap konseri verilecektir. Halka açık bir şekilde ücretsiz olarak gerçekleşecek olan konserin detaylı bilgilerini , afişini ve konserde sahne alacak isimleri haberin devamında bulabilirsiniz.
 DEVAMI  DETAYLI BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ.

YAZGI ŞARKISININ SÖZLERİ HAKKINDA
Türkiye'nin en büyük Kültür ve Sanat sitelerinden, yaklaşık 300.000 üyesi bulunan Antoloji.com da, Raptor'un "Yazgı" şarkısının sözlerinin değiştirilmiş bir hali, sözde şair kimliği taşıyan bir şahsiyetin eseriymiş gibi "Kazanmak, Kaybetmek" adı altında site ziyaretçilerine sunulmuştur.
Bu olayda sorumluluk şiiri yazan yazara aittir ve kişi hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır.
 DEVAMI  HABERİ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

MP3 PLAYER EKLENDİ (26.08.2006)
Siteye, MP3lerin Online olarak dinlenilebilmesi için Flash Mp3 Player eklenmiştir. Artık bu güncelleme sayesinde MP3leri Download etmeden de dinleyebileceksiniz. Ayrıca MP3 bölümünde Download'a sunulmayan bir çok parçayıda bu eklenti sayesinde dinleme şansına sahip olacaksınız.
 MP3 PLAYER  MP3 PLAYER SAYFASI TIKLAYIN.
MP3 Playerı Pop-up olarak da açabilirsiniz. (Pop-up olarak açmak , sitede sayfalara tıklamanıza izin verir ve çalan şarkının kesilmesini engeller. Pop-up engelleyiciniz varsa kapatınız.)
 MP3 PLAYER  MP3 PLAYER POP-UP

RAPTORAP.COM - FORUM HAKKINDA (18.08.2006)
Forum sayfamız an itibariyle ziyaretçilere kapatılmıştır. Forum'dan ve yeniliklerden haberdar olabilmek için "Üye Girişi" yapmanız gerekmektedir. Ayrıca üyeler arasında yapılacak olan çekilişte , 10 üyemiz Raptor'un solo albümü "Bir Dünya Çiz Kaleminle"yi ücretsiz olarak edinme şansı bulacaklardır.
 ÜYELİK  FORUMA KAYIT OL

İÇSEYİR FEAT. RAPTOR - BELKİ DE OLMAMIŞTIR
Muğla'nın Rock gruplarından İçseyir , katılacakları Nokiasupersound yarışması için bugün kayda girdiler. Antakya'da Raptor Rec. de kaydı gerçekleşen şarkının girişinde Raptor, vokaliyle İçseyir'e bu parçada eşlik ediyor. Konu türünden birbirlerine yakın olan bu müzik türleri , bazı kesimler tarafından "birbirlerine ters" olarak kabul edilse de , biz Rock ve Rap müziğin'in birbirini tamamlayan müzik türleri olduğuna inanıyoruz. İçseyir grubunun Raptor eşliğiyle kaydettiği parçayı dinlemek için tıklayınız.
 MP3  İÇSEYİR FEAT. RAPTOR - BELKİ DE OLMAMIŞTIR
 ŞARKI SÖZÜ  İÇSEYİR FEAT. RAPTOR - BELKİ DE OLMAMIŞTIR 04.08.2006 02:47

GÜNCELLEME (31.07.2006)
Resimler bölümüne Raptor'un 2 yeni resmi eklenmiştir.
 RESİM  RAPTOR RESİMLERSAYFASI

RAPTOR - ZORLA ŞANSINI (DEMO - MP3)
Raptor'un son çalışmalarından biri olan "Zorla Şansını" isimli parçanın demosu sitemize eklenmiştir. Altyapısı İzmir Karşıyaka'dan Dj Gökhan'a ait olan şarkıyı forum bölümünden indirebilirsiniz. Şarkının demosuna ve yapılan yorumlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 MP3  RAPTOR - ZORLA ŞANSINI (FORUM SAYFASI)
29.07.2006 22:03

RAPTOR YAZIYOR. (26.07.2006)
Öncelikle selamlar, yeni albüm için sizleri beklettiğimin farkındayım. 10TEZ den sonra albüm çıkarmayalı bir hayli zaman oldu , kimine göre pisayada fazla görünmüyodum ama sürekli raple içiçe olduğumu bilmenizi isterim.
Bildiğiniz gibi önceden çok aktif bir sitemiz vardı ( Orontez.com ). Site kapandıktan sonra uzun bir süre sizlerden ayrı kaldık , Problemler vs vs. derken bugüne geldik ve ben tekrardan buradayım. Bu zaman zarfında ...
 DEVAMI  YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...

FORUM SAYFASI AÇILMIŞTIR (28.06.2006)
Yapım aşamasında olan Forumumuz açılmıştır. Her türlü fikir alışverişini artık burada gerçekleştirebilirsiniz. Forumda seviyeli bir şekilde hoşça vakit geçirmenizi umuyoruz.
 FORUM  FORUM SAYFASINA GİT.

BATAN GÜNEŞ VE BİZ (RAPTOR & P-FOX)
Raptor ve P-Fox'un yeni bir çalışmasını sunuyoruz sizlere. Bu parça Elazığda askerlik yapmakta olan P-Fox'un Nisan ayında izine gelmesiyle birlikte yapıldı. Raptor'un 2. solo albümü "Bir Dünya Çiz Kaleminle" nin tracklistin de bir değişme olmazsa , "Batan Güneş ve Biz" isimli parça Raptor'un yeni albümünde yer alacak. İndirmek için tıklayın.
 VİDEO  P-FOX & RAPTOR - BATAN GÜNEŞ VE BİZ

CEZA KONSER'İ İPTAL OLMUŞTUR. BİLGİNİZE..

CEZA ANTAKYA'DA
Ceza 18 Haziran Pazar günü Antakya Anfi Tiyatro'da sahneye çıkıyor. Antakya'da ilk kez sahne alacak olan Ceza'ya bu konserde Sahtiyan ve Dj Funky-C eşlik edecek. Ceza'dan önce ise sahneye çıkacak olan isim ise Orontez'den Raptor. Bilet fiyatlarının 20 YTL olduğu bu konsere tüm Rap Müzik severleri ve Antakya'lıları bekliyoruz.
Bilet Satış Noktaları :
Opet Ce-ka Petrol ( Küçükdalyan karşısı )
Metsu İnternet Cafe ( Fatih Caddesi )
İdeal Play-Station Salonu ( Çarşı Market Arkası )
Şener Züccaciye ( Kurşunlu Han - Kapalı Çarşı )
Saray Saat ( Saray Caddesi )

RAPTOR'UN 2.ALBÜMÜNDEN 2 YENİ DEMO
Yakın zaman içerisinde "Bir Dünya Çiz Kaleminle" adlı 2.solo albümünü çıkaracak olan Raptor, albümü son aşamasına getirmiş durumda. Albümdeki feat. parçaların tamamlanmasıyla birlikte albümü full olarak sizlerin beğenisine sunacağız.
 MP3  RAPTOR - Bİ KALEM OLSUN
 MP3  RAPTOR - CAN KIRIKLARI (DEMO)

DÜŞSEL SENTEZ FEAT. FENOMEN & RAPTOR
İstanbul'dan Düşsel Sentez grubunun çkaracağı Seramony adlı albümden bir parça sunuyoruz sizlere. Düşsel Sentez grubundan Calibre ve Teesirin vokal vermiş olduğu bu parçaya , Orontez'den Fenomen ve Raptor eşlik ediyor. Yakın bir zamanda çıkacak olan bu albümün ilk parçasını sizler için sunuyoruz. Armoni adlı parçayı indirmek için tıklayın.
 MP3  ARMONİ - DÜŞSEL SENTEZ FEAT. FENOMEN & RAPTOR

RAPTOR - 10 TEZ (FULL ALBÜM)
Raptor'un 2004 yılında çıkardığı "10 TEZ" adlı solo albüm full olarak sitemizde. 10 parçadan oluşan albüm'de extra olarak 1 tanede Video Klip mevcut. Bu parçaların tamamını ve "Yeşeren Umutlar" adlı klibin yüksek kalitedeki versiyonunu sitemizden indirebilirsiniz. İndirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.
 FULL ALBÜM  RAPTOR - 10TEZ